• Yaklaşan Etkinlik: 09-02-2018 / 11-02-2018 - TR-Extreme Bodrum Off-Road Festivali 3. Ayak

BASINDA

 TR- EXTREM BODRUM FESTİVALİ
14-05-2017

TR- EXTREM BODRUM FESTİVALİ

Bodrum Halikarnas Motor Sporları Kulübü tarafından Bodrum Belediyesi’nin de destekleriyle 24-25-26 Mart 2017 tarihlerinde bu yıl ilk kez düzenlenen Tr-Extreme Bodrum Festivali, Bodrum Belediye Meydanı’ndan start aldı.

Bodrum’un ev sahipliğinde “Spor, Turizmin Geleceğidir. Bodrum Turizmdir” sloganı ile Türkiye Ulusal Extrem Festivali başladı. CHP Muğla Milletvekili Akın Üstündağ, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz ve Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon'un katılımıyla başlayan festivale Türkiye'nin birçok şehrinden 25'i ATV, 5 UYV, 70 adet Enduro olmak üzere çok sayıda yarışmacı katıldı. Sporseverler de meydanda buluşarak yarışçılara destek oldu. Start öncesi Başkan Mehmet Kocadon, organizasyon ekibinden yarış hakkında bilgi aldı ve yarışa katılan araçlara da binerek basına poz verdi.

Festivale Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelen yarışçılar, kendi kategorilerinde Türkiye’nin en iyileri olarak lanse ediliyor. Heyecan ve adrenalinin hissedildiği festival, Bodrum Arena Motosiklet Parkurunda; Motosiklet (Süper Enduro), ATV – QUAD (Enduro), UTV (Enduro) 1. Klasman, Offroad Bisiklet (Show) ve Jeep (Show) olmak üzere 5 ayrı branşta yapılıyor.

Türkiye’nin birçok yerinde çeşitli motosiklet ve su sporları etkinliklerini düzenleyen Halikarnas Motor Sporları Kulübü’nün Başkanı Faysal Şefkatlioğlu, Bodrum ruhuyla profesyonelce bir yarış hazırlandığını ifade ederek, “Geleneksel olmasını arzu ettiğimiz Tr – Extreme Bodrum Festivali, Bodrum Arena Motosiklet Parkurunda yapılıyor. Yarışlarımıza adrenalin seven herkesi bekliyoruz.” dedi.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ise tüm yarışçılara başarılar dileyerek, “Spor Bodrum’da olmazsa olmaz bir tutkudur. Spora ve sporcuya önem veren bir belediye başkanı olarak böyle adrenalin ve heyecan dolu, Bodrum’un ruhuna çok yakıştığına inandığımız bir festivalin Bodrum’da yapılıyor olmasından dolayı gurur duyuyorum. Bodrum Belediyesi olarak destek olmaktan da onur duyuyorum. Umuyorum ki Bodrum’da, alternatif turizm olarak ulusal ve uluslararası bazda sportif etkinlikler daha çok olur. Bunun için ben de Bodrum Belediye Başkanı olarak elimden gelen desteği vermeye gayret edeceğim.” dedi.

Kaynak: Bodrum Belediyesi

http://bodrum.bel.tr/haber/tr-extrem-bodrum-festivali-2017-03-25.html