• Yaklaşan Etkinlik: 09-02-2018 / 11-02-2018 - TR-Extreme Bodrum Off-Road Festivali 3. Ayak

EXTREME HABERLER

BODRUM TR EXTREME RALLY ANTIPHELLOS'TA
13-05-2017

BODRUM TR EXTREME RALLY ANTIPHELLOS'TA

Antalya Kaş Kaymakamlığı ve Belediyesi'nin desteğiyle Transanatolia Raid tarafından düzenlenen 'Rally Antiphellos' Kaş'ta başladı. Ralliye Bodrum'dan da katılım var.


Rally Antiphellos, Kaş Cumhuriyet Alanı'nda düzenlenen törenle start aldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Rally Antiphellos'un startı verildi. İlk start verilen sporcu, cross country motor dalında yarışan Serkan Özdemir oldu.
Ralli ve raid dallarında gerçekleştirilen Rally Antiphellos'a Bodrum'dan ATV kategorisinde Atilla Serttaş, UTV kategorisinde Çağdaş Çağlar ve krosta Gökçen Kabaş katılıyor. Bodrum TR-Extreme Team yarışmacıları rally alanına bir gün önceden giderek kamp kurdu.


Ralli dalında, dört kategoride 38 yarışmacı, Raid dalında yine dört kategoride 16 olmak üzere toplam 54 yarışmacı  4 gün sürecek Rally Antiphellos'ta mücadele verecek. Yarış toplam 8 etaptan oluşuyor. Yarışmacılar, Toros Dağlarında sekiz etapta 350 kilometre yol yapacak. Yarışma, Kasaba Gökdere - Sineli- Kaş etaplarıyla 30 Nisan Pazar günü, Kaş Cumhuriyet Alanı'nda sona erecek.


Rally Antiphellos Koordinatörü Burak Büyükpınar yaptığı açıklamada, "Bu yarışlarla, Kaş'ın doğasını, vadilerini, dağlarını tanıtacağız. Turizm sezonunun başlangıcında, bu yarışlar Kaş turizmine canlılık ve hareket getirecektir" dedi.
Belediye Başkanı Halil Kocaer de "Bu yıl ilk kez düzenlediğimiz Rally Antiphellos'la, turizmin yalnızca kum, deniz, güneş olmadığını göstermek istiyoruz. Kaş'ın tarihinin yanında makilerini, doğal bitki örtüsünü tanıtacağız. Bu yarışları kalıcı yapmak, en büyük amacımız" diye konuştu.


Yarışmalarda ilk üçe giren sporculara, kupa ve madalya verilecek.