• Yaklaşan Etkinlik: 09-02-2018 / 11-02-2018 - TR-Extreme Bodrum Off-Road Festivali 3. Ayak

EXTREME HABERLER

BODRUM’DA FESTİVAL HAVASI
04-08-2015

BODRUM’DA FESTİVAL HAVASI

Türkiye Extrem Bodrum OffRoad Festivali, Mart ayında Bodrum'u canlandırdı. Festival için Türkiye'nin dört bir yanından Bodrum'a gelen motor sporcuları ve adrenalin tutkunları, iki gün boyunca eğlenceye ve heyecana doydu. Bodrum Belediye Meydanı'ndan verilen magazin startıyla başlayan Festival, ilk gün sıralama turlarıyla devam etti. Büyük çekişmeye sahne olan festivalde tüm etaplar tamamlandıktan sonra dereceye giren sporculara kupa ve madalyaları verildi…

Bodrum’da OffRoad Racing Festivali magazin startıyla başladı. Çanakkale şehitlerinin anısına bir dakikalık saygı duruşuyla başlayan festival açılışına, CHP Muğla Milletvekili Akın Üstündağ, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon,  CHP İlçe Başkanı Recai Seymen ile Bodrum Belediyesi CHP’li Meclis üyeleri katıldı. Festivale, 28 ilden 126 araç ve 200’ün üzerinde yarışmacının katıldığı festivalin ilk gününde sıralama turları gerçekleştirildi.

Bodrum Halikarnas Motor Sporları Kulübü tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen TR-Extreme OffRoad Racing Festivali, magazin startıyla başladı. Bodrum Belediye Başkanlığı’nın destekleriyle, Çağdaş Holding ve Kule Rock City ana sponsorluğunda gerçekleştirilen festival öncesinde sporcular, Bodrum Belediye Meydanı’nda toplanarak kayıt işlemlerini tamamladılar.   

Magazin startı öncesinde Bodrum Belediye Meydanı’nda Çanakkale şehitleri anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Etkinliğin açılışında konuşan TR-Extreme grup yöneticisi Atilla Serttaş, magazin startı öncesinde sporculara güvenlik uyarılarında bulundu ve festival programı hakkında bilgi verdi. Serttaş, “Bu sporu geliştirmek, 7’den 70’e hepimizin görevi. Genç sporculara örnek olacak davranışlar sergileyerek bu güzel festivali tamamlayacağız. Ama önce güvenlik diyoruz” şeklinde konuştu.  

Yarışçılara hitap eden CHP Muğla Milletvekili Akın Üstündağ da “Güzel bir havada güzel bir etkinlik yaşıyoruz. Hem toplumsal dayanışmanın yaşandığı, aynı zamanda sporcularımızın etkili bir şekilde yarışabildiği bir ortam var. Tüm sporcu kardeşlerime başarılar diliyorum. Biraz tehlikeli olabilecek bir spor gördüğüm kadarıyla. Herhangi bir kazaya meydan vermeden sağlık içinde bu yarışların bittiği bir süreci yaşamanızı diliyorum” dedi.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon da “BU güzel organizasyonu gerçekleştiren kulübümüzün değerli yöneticilerine teşekkür ediyorum. Tüm yarışmacı arkadaşlara başarılar diliyorum” diye konuştu.

Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz da etkinliğe destek verenlere teşekkür ederek tüm yarışmacılara başarı diledi. Konuşmaların ardından magazin startı verildi. Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un kullandığı ATV öncülüğünde sıralanan yarışçılar Belediye Meydanı’ndan Kızılağaç Parkuru’na doğru harekete geçti.
Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz’ın kullandığı Çağdaş Çağlar’a ait 217 numaralı UTV’ye CHP Muğla Milletvekili Akın Üstündağ bindi. Yarışçılar, tezahüratlar eşliğinde Bodrum caddelerinde konvoy oluşturarak parkura ulaştı.